Zoufalství z inflace potravin vede k násilným útokům v obchodech s potravinami

05.07.2022
Zdroj: Naturalnews.com
Zdroj: Naturalnews.com

By Mike Adams: S rostoucí inflací potravin se Američanů zmocňuje pocit zoufalství a někteří z nich se dopouštějí násilností vůči zaměstnancům obchodů s potravinami a dalších prodejen potravin. Amerika je nyní svědkem šokujícího nárůstu násilí v maloobchodních prodejnách, které se zřejmě bude jen zhoršovat.

Článek byl publikován zde: 30.06.2022


Katastrofální hospodářská a energetická politika Joea Bidena vedla k 400% nárůstu cen hnojiv, 100% nárůstu cen nafty, narušení dodavatelských řetězců a výpadkům ve výrobě potravin. Dokonce i kojenecká výživa se ocitla v krizi dodavatelského řetězce a dnešní náklady na zemědělské vstupy znamenají mnohem vyšší ceny v příštích měsících.

Výsledkem je rekordně vysoká inflace potravin, která se stále zhoršuje. Vyšší náklady na potraviny pohlcují vyšší procento diskrečních příjmů spotřebitelů, což tvrdě dopadá zejména na spotřebitele s nízkými příjmy. Když ceny potravin vzrostou natolik, že si vyžádají 50 % příjmu člověka jen na jídlo, historie nám říká, že se společnosti hroutí a přechází do povstání a vzpour.

Nyní se tomuto trendu věnuje i deník New York Times (prostřednictvím Yahoo News), který uvádí, že dochází k explozi násilí proti zaměstnancům v obchodech s potravinami a maloobchodech:

Kim Cordová, předsedkyně odborů v Coloradu, uvedla, že za 37 let práce v potravinářském průmyslu nikdy nezažila takovou míru násilí, jaké dnes čelí její členové.

"Co se stalo s kovidem?" řekla Cordová,

prezidentka místní organizace 7 Sjednocených pracovníků potravinářského a obchodního průmyslu.

"Lidé se změnili. Někdy si říkám, jestli nežiju ve filmu od Netflixu. Tohle nemůže být skutečné."

Je však reálná, stejně jako je reálná inflace potravin. Volby mají své důsledky a zmanipulované volby mají katastrofální důsledky, protože zločinci, kteří volby ukradli, nikdy neměli podporu amerického lidu. Proto zničili ekonomiku, odstavili energetickou infrastrukturu, zapálili zařízení na výrobu potravin a nahodilým tiskem peněz rozředili hodnotu dolaru. Výsledek? Stále méně Američanů si může dovolit platit za základní potřeby, jako jsou potraviny.

Obchodní řetězce jsou unavené z toho, že je rabují zločinci, zejména když jsou tito zločinci chráněni levicovými okresními prokurátory v modrých městech, kde je zločincům udělováno jakési "levicové privilegium" rabovat a krást, co se jim zachce.

"Tito zločinci mají pocit, že jim obchod patří," řekl Tony Settles, prodavač v obchodě Safeway v centru Denveru.

Nyní se mnozí zaměstnanci obchodů s potravinami a obchodních řetězců chtějí bránit. Z téhož článku:

Odbory vyjednaly smlouvu, která zaměstnancům zaručuje právo bránit se, pokud je zákazník napadne. Je to chmurné potvrzení nejen násilí, které sužuje mnoho aspektů americké společnosti, ale i rostoucí neochoty zaměstnanců maloobchodů nadále nastavovat druhou tvář zločinu ve svých obchodech.

Tak to dopadá, když zločincům umožníte porušovat zákony bez následků - další katastrofální "pokrokový" nápad

To vše je samozřejmě důsledkem toho, co se stane, když opustíte myšlenku, že zločince je třeba spíše zastavit a zatknout, než jim umožnit, aby dál kradli. Když se obchodním zařízením řekne, že krádeže v obchodech jsou v podstatě legalizovány - a přesně tak je tomu v mnoha levicových městech -, jsou paralyzována a nemohou udělat nic, aby pokračujícím krádežím zabránila. Dokonce i když zloději vyhrožují zaměstnancům obchodů nebo je napadají, maloobchodním provozovnám se říká, aby ustoupily, protože zločinci mají v pokrokové společnosti vysoká privilegia.

Mohou si dělat téměř cokoli, co se jim zlíbí, bez jakýchkoli následků. V podstatě vykazují to, čemu levicoví propagandisté říkají "privilegium bílé rasy", ale v tomto případě většina zlodějů není bílá.

Jak vysvětluje NYT:

Od roku 2018 do roku 2020 se počet přepadení nahlášených FBI donucovacími orgány celkově zvýšil o 42 %; v obchodech s potravinami se zvýšil o 63 % a v obchodech se smíšeným zbožím o 75 %.

Tato čísla budou stoupat, dokud majitelé a zaměstnanci maloobchodů nezačnou bránit své životy a svůj majetek. Toho lze samozřejmě snadno dosáhnout střelnými zbraněmi, ale levičáci jsou také iracionálně proti zbraním a nechtějí, aby byli vedoucí obchodů ozbrojeni. Zřejmě by raději vytočili číslo 911 a čekali, až policisté nic neudělají a zloději napadnou jejich zaměstnance.

"Zatímco se politická debata točí kolem rozsahu kriminality a jejích příčin, mnozí z lidí obsluhujících obchody tvrdí, že prodejci jsou k trestné činnosti, zejména ke krádežím, příliš shovívaví. Někteří zaměstnanci chtějí více ozbrojených strážců, kteří by se mohli aktivně podílet na zastavení krádeží," píše NYT.

"Pokrokářům" se však opět nelíbí myšlenka využití ochranky, a to jak v obchodech s potravinami, tak ve školách. Raději by vyvěsili cedule "Zóna bez zbraní" a předstírali, že značení zastaví střelbu. To se rovná předstírání, že muži mohou otěhotnět. Pokud je vaše přesvědčení zakořeněno ve fantaziích a bludech, nebudete mít příliš úspěchů v jednání s realitou. (A ne, muži nemají menstruaci a nepotřebují ani tampony.)

Skutečnost je taková, že s daleko větší inflací potravin budou zaměstnanci obchodů s potravinami a samoobsluh čelit stále většímu počtu násilných útoků. Očekáváme, že do konce letošního roku dojde k bleskovému rabování obchodů s potravinami, a ceny potravin budou nepochybně dále stoupat na alarmující úroveň v roce 2023 a možná i později.

V některých oblastech se obchody s potravinami stanou válečnými zónami

Nyní je naprosto zřejmé, že s prudkým růstem cen potravin zasáhne obchody s potravinami vlna násilných útočníků, kteří budou zoufale hledat potravu pro sebe a své rodiny. Jakmile útoky zesílí, mnoho prodejců potravin se jednoduše rozhodne zavřít obchody v rizikových oblastech. To zase připraví zákazníky, kteří dodržují zákony, o přístup k potravinám, což jen prohloubí nedostatek potravin a paniku a povede k rozšiřující se vlně zoufalství a bezpráví.

Možná, že odfinancování policie v modrých městech nakonec nebyl ten nejlepší nápad. A volba státních zástupců financovaných Georgem Sorosem, kteří běžně propouštějí zločince na svobodu, místo aby je obvinili, se jim zle vymstila.

Když poctiví lidé hladoví, mají tendenci dělat radikální věci, které by normálně nedělali. Když hladoví nepoctiví lidé, jsou zcela mimo a jsou ochotni vyhrožovat nebo ublížit téměř komukoli, aby získali jídlo. S rozvojem této krize nedostatku potravin budeme svědky toho, jak se společnost zhroutí do svých nejzvířecích sklonů, a nejvíce budou zasažena modrá města, kde většina obyvatel odmítá křesťanské hodnoty a pohrdá morálkou a etikou.

Osobně očekávám, že mnoho modrých měst shoří ještě před koncem tohoto roku, a v roce 2023 to může být ještě horší. Očekávám také potravinové nepokoje, příděly potravin a kontrolu cen.

Právě teď nelze přeceňovat význam pěstování vlastních potravin. Moje kamarádka Marjory Wildcraftová vyučuje tyto dovednosti na webu ICanGrowFood.com, protože je odbornicí na pěstování potravin, když na tom opravdu záleží. Bohužel většina Američanů neví, jak pěstovat potraviny. Jen málokdo si také vytvořil skutečné zásoby potravin, takže "dokonalá bouře" je připravena k tomu, aby zapomnětlivé masy propadly totální panice, protože inflace i nedostatek potravin se šokující rychlostí prohlubují.


Autor článku: Mike Adams

Překlad: Finanční ninja

Sledujte stránky Finanční ninja na Telegramu: https://t.me/financnininja

Pokud se Vám tyto stránky líbí, můžete přispět skrze tlačítko níže

Nebo jako sponzor skrze PREMIUM sekci a mít tak přístup k placeným článkům


POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Důrazně doporučujeme individuální zvážení rizik!

Článek je výlučně názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názory redakce.